Sekcje

Znajdziesz nas na:

O Klubie

Historia
Klub Batory Otwockiej Spółdzielni Mieszkaniowej powstał w 1977 roku i od poczatku swojego istnienia służył mieszkańcom osiedla i miasta Otwock kreujac kulturę i rozwijajac ducha sportu. Klubem, który pierwotnie w swojej nazwie miał także przymiotnik "dziecięcy", kierowała p. Alicja Drojewska. W latach 80-tych funkcjonowały w nim koła plastyczne, sportowe, wokalno-taneczny zespoł "Stefanki", zespół teatralny "Bartki", zespół muzyczny, klub seniora i drużyna harcerska. Wszystkie zespoły mogły pochwalić się dużymi osiagnięciami w amatorskich przegladach artystycznych zarówno w Otwocku jak i w innych miastach.

Zapraszamy do obejrzenia kilku zdjęć z Kroniki Klubowej prowadzonej w pierwszych 10 latach istnienia -> KRONIKA KLUBOWA

W grudniu 2007 roku kierownictwo nad placówka obejmuje p. Anna Pik. W styczniu 2009 roku do kadry klubowej dołacza p. Patryk Popis i w takim składzie praca trwa do dzis.

Terazniejszosć
Aktualna praca klubu opiera się na sekcjach stałych, takich jak: pilates, klub krasnoludka, gałgankowy swiat, twórcze łapki, sekcja szachowa, zespół wokalno-artystyczny "Batorynki", drużyna piłkarska "TS Batory", koło seniora i 8 Drużyna Harcerska. Zajęcia przeznaczone sa dla mieszkańców Otwocka i Powiatu Otwockiego z praktycznie każdej grupy wiekowej. Uczestnicy zajęć biora udział w różnego rodzaju konkursach, przegladach czy turniejach sportowych, często z sukcesami.

Dodatkowa działalnościa sa imprezy cykliczne, takie jak: rodzinne pikniki przy klubie, turnieje sportowe (piłka nożna, tenis stołowy itp.), rowerowe gry miejskie, rajdy turystyczne, rajdy na orientację, imprezy mikołajkowe, koncerty poezji śpiewanej, spotkania literackie, warsztaty manualne, wyjazdy dla dzieci na mecze Legii Warszawa, akcje "Lato/Zima w miescie", powiatowe konkursy plastyczne i inne. Klub często uczestniczy także w akcjach charytatywnych, np. Zbiórka wody pitnej dla powodzian, czy zbiórka darów na paczki swiateczne dla Polaków mieszkajacych na Kresach Wschodnich.

Pracownicy klubu stale podnosza swoje kwalifikacje i umiejętnosci, dzięki czemu zajęcia stoja na coraz wyższym poziomie. Stale, bardzo dobrze układa się współpraca z lokalnymi organizacjami pozarzadowymi oraz Urzędem Miasta Otwocka i Starostwem Powiatowym.

Zapraszamy do współpracy wszelkie instytucje i organizacje kulturalne, artystów oraz wszystkich tych, którzy maja pomysł na ciekawe wykorzystanie pomieszczeń klubowych.

Informacje dotyczace bieżacych imprez i zajęć znajduja się w lokalnych informatorach kulturalnych, prasie, na stronie internetowej oraz na plakatach.

Uwaga!
Wynajmujemy pomieszczenia klubowe na spotkania rodzinne, imprezy, konferencje itp.